phone

Kto nie może wypożyczyć samochodu? – ograniczenia w wynajmie aut

Strona główna

Blog

Kto nie może wypożyczyć samochodu? – ograniczenia w wynajmie aut

Kto nie może wypożyczyć samochodu? – ograniczenia w wynajmie aut

Wypożyczenie samochodu to świetne rozwiązanie w wielu przypadkach – pozwala swobodnie podróżować, załatwiać sprawy służbowe albo przewieźć potrzebne rzeczy. Istnieją jednak pewne ograniczenia, które sprawiają, że nie każdy może skorzystać z tej usługi. Szczegółowo określa je regulamin naszej firmy, dostępny na stronie internetowej.

Odpowiednie dokumenty

Po pierwsze, przed wynajęciem auta trzeba okazać prawo jazdy oraz drugi dokument tożsamości ze zdjęciem, a w przypadku firmy dokumenty rejestracyjne. Nie ma więc możliwości wypożyczenia pojazdu bez posiadania odpowiednich uprawnień do prowadzenia samochodu oraz potwierdzenia tożsamości. Brak któregokolwiek z tych dokumentów sprawi, że umowa nie zostanie zawarta.

Wiek i doświadczenie

Nie wynajmujemy samochodów osobom poniżej 19 lat oraz powyżej 65 lat, a także tym, które posiadają prawo jazdy krócej niż 1 rok. Zatem istnieją ograniczenia wiekowe oraz związane z doświadczeniem w roli kierowcy. Wynikają one z troski o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego. Chcemy zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych incydentów.

Finanse

Nie wypożyczamy aut bez płatności regulowanej z góry, czyli przed otrzymaniem kluczyków do samochodu. W przypadku przekroczenia limitu kilometrów, obowiązuje regulaminowa dopłata. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obydwu stron transakcji – klient nie musi się martwić, ile wyniesie cena za usługę, może swobodnie korzystać z udostępnionego pojazdu.

Jak mogą się Państwo przekonać, nie są to drastyczne ograniczenia, wynikają jedynie z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa oraz płynnej realizacji zawieranych umów. Jeśli więc potrzebujecie wynająć pojazd, czy to na jeden dzień, czy na kilka miesięcy, w celach prywatnych lub służbowych i spełniacie opisane powyżej wymogi – zapraszamy do skorzystania z usług naszej wypożyczalni samochodów Rusincar. Działamy na terenie Bolesławca, Zgorzelca, Żagania i Lubania. Oferujemy auta osobowe, dostawcze, przyczepy i autowalety – można dokonywać rezerwacji na konkretne modele. Czekamy na Państwa!