Wymiana rozrządu

Większość kierowców zdaje sobie sprawę jak ważną rolę w silniku auta pełni rozrząd, jednak warto wiedzę na temat tego elementu uporządkować i podsumować. Funkcją rozrządu jest bowiem regulowanie dopływu mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów i usunięcie z nich produktów spalania. Jak można więc się domyślić, sprawny rozrząd to podstawa pracy silnika każdego samochodu.

We współczesnych samochodach występują dwa rodzaje rozrządu i różnią się one sposobem przekazywania napędu z wału korbowego do układu rozrządu. Jeden typ to rozrządy z elastycznym paskiem zębatym, drugi zaś – z łańcuchem rozrządu. Nasi pracownicy chętnie wykonają usługę wymiany każdego z tych typów rozrządu.

Pamiętaj, że uszkodzenie rozrządu może mieć poważne konsekwencje oraz unieruchomić samochód na kilka dni, jak nie tygodni.

Dlaczego warto nam zaufać?

Układ rozrządu, niezależnie od tego, czym jest obsługiwany (paskiem lub łańcuszkiem), prędzej czy później straci swoją trwałość. Dlatego zachęcamy do regularnych przeglądów i serwisów w naszym warsztacie.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt, który pozwala nam na wykonanie każdego zlecenia szybko, sprawnie i dokładnie. Przeprowadzamy dogłębną analizę i stawiamy diagnozę, po czym – w razie potrzeby – wykonujemy usługę wymiany rozrządu. Wykorzystujemy do tego części samochodowe od sprawdzonych producentów, gwarantując najlepszy efekt końcowy.

Skontaktuj się z nami i umów wizytę.