Oddajesz wypożyczony samochód? Sprawdź o czym pamiętać.

Oddajesz wypożyczony samochód? Sprawdź o czym pamiętać.

Wynajem auta to świetne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Przychodzi jednak chwila, kiedy trzeba oddać samochód do wypożyczalni. Zastanawiasz się, o czym trzeba wtedy pamiętać? Najważniejszą sprawą jest oczywiście zwrot pojazdu w niepogorszonym stanie, o czym na pewno poinformują cię zapisy umowy. Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z tym dokumentem, aby uniknąć nieporozumień i niespodzianek.

Generalna zasada mówi, że powinno się oddać samochód w takim stanie, w jakim się go wypożyczyło. Dotyczy to poziomu paliwa, czystości na zewnątrz i w środku, a także stanu technicznego. Wszystko musi się zgadzać z protokołem zdawczo-odbiorczym, sporządzonym przy wynajmie. Jeśli nie dotrzymasz warunków umowy, musisz liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Rzeczy osobiste

To niby oczywista sprawa, że przed oddaniem samochodu powinno się zabrać wszystkie swoje rzeczy osobiste. Jednak często zdarzają się przypadki, że w aucie zostają dokumenty, telefony, ładowarki, torebki. Warto więc dokładnie sprawdzić wszystkie zakamarki, bagażnik i miejsca pod siedzeniami, żeby potem nie musieć wracać na drugi koniec Polski po dowód osobisty albo klucze do mieszkania.

Ogólnie mówiąc, procedura zwrotu auta do wypożyczalni nie jest skomplikowana, szczegółowe warunki znajdziesz w umowie, a w sprawach nie ujętych przepisami wystarczy kierować się zdrowym rozsądkiem i uczciwością.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia – godziny otwarcia wypożyczalni. Koniecznie musisz to sprawdzić, bo jeśli się spóźnisz i firma będzie już zamknięta, zostaniesz obciążony koniecznością zapłaty za kolejną dobę. Na przykład w RusinCar – Wynajem Aut pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00.

Serdecznie zapraszamy do naszego salonu – oferujemy samochody do wypożyczenia na czas krótszy i dłuży, modele osobowe, dostawcze, busy i lawety. Działamy na terenie Bolesławca, Zgorzelca, Żagania, Lubania. Pomagamy wszystkim kierowcom, którzy potrzebują pojazdu do celów prywatnych lub służbowych. Na pewno znajdziesz u nas auto w sam raz do swoich celów!